به وبسایت وکیل خوب خوش آمدید *** ما در این سایت به دنبال ارائه پاسخ کاربری به سوالات حقوقی شما مراجعان عزیز هستیم *** لطفا با ثبت نظر ما را در بهبود عملکرمان یاری نمایید *** با تشکر

نمونه قوانین یک مجتمع مسکونی

نمونه قوانین یک مجتمع مسکونی
نمونه قوانین یک مجتمع مسکونی
در وکیل خوب

سرایداری وظایفی بعهده دارد که موظف به انجام آن است پس درخواست های بی مورد و توقع بیجا نداشته باشیم

به خاطر حفظ جان و سلامتي نونهالان و كودكان عزيز و خطرات احتمالي ناشي از تردد خودروها در پاركينگها ، بازي كردن كودكان و اسكيت و دوچرخه سواری فرزندان عزيز ساكنين محترم در پاركينگها ي مجتمع ممنوع ميباشد.

هر واحد داراي يك پاركينگ مخصوص به خود مي باشد لطفاً پاركينگ واحدهاي ديگر مجتمع را اشغال نكنيد .

در صورت روغن ريزي وسيله نقليه در پاركينگ مجتمع لطفاً در اسرع وقت نسبت به تعمير خودرو خود اقدام نمائيد .

از ريختن آب به ديوار پنجره ها و تراس واحد كه به تراس واحد طبقات پائين نقوذ مي‌كند خودداري فرمائيد.

لطفاً زباله ها را در كيسه زباله و سپس در سطل زباله قرار دهيد و رأس ساعت 20:00 شب آماده تا نسبت به تخليه آنها اقدام گردد و از زود و دير گذاشتن زباله ها در غير از ساعت تعيين شده و از گذاشتن زباله ها در مكانهاي ديگر مجتمع و يا در جلوي آسانسور ها جداً خودداري فرمائيد.

هرگونه تغيير يا اضافه كردن يا ساخت در مشاعات مجتمع ممنوع مي باشد و تعميرات و ساخت و ساز داخل واحد نيز بعلت رعايت موارد ايمني مي بايست با مديريت مجتمع هماهنگ شود .

درب نفر رو ساختمان در ساعت 12شب قفل میگردد .

ورود مهمانان از ساعت 12:00 شب به بعد بايد با هماهنگي قبلي و در معيت ميزبان وارد مجتمع شود .

توجه داشته باشيد درب واحدها را تا زمانيكه مطمئن نشده ايد به روي اشخاص ناشناس باز نكنيد و به داخل واحد راه ندهيد.

لطفاً در نگهداري گل و گياه و فضاي سبز مجتمع دقت لازم بعمل آورده و به فرزندان عزيز توجه داده شود كه فضاي سبز مجتمع متعلق به همه ساكنين است و گل و گياه را خراب نكنند .

لطفاً واحد ها رعايت آرامش ساكنين محترم را در تمام شبانه روز در نظر داشته باشند و از سر و صدا كردن و گوش كردن به موسيقي بلند در ساعات استراحت ساكنين اكيداً اجتناب نمايند و از تعميرات اساسي كه داراي سر و صداي زيادي مي باشد از ساعت 20:00 شب تا 9:00 صبح و بعدازظهرها از ساعت 14:00 تا 16:30 عصر كه مانع استراحت ساكنين مجتمع مي‌باشد اكيداً اجتناب شود.

ضمن رعايت فرهنگ آپارتمان نشيني از ايجاد سروصدا با وسايل صوتي با صداي بلند در واحد ها و ضمن خداحافظي و بدرقه مهمانان در راهرو طبقات و جابجائي ميز و صندلي و مبل و اثاثيه از ساعت 24:00 شب به بعد جداً خوداري فرمائيد و درب واحدها را آهسته باز و بسته نمائيد و با توجه به اينكه سقف و ديوار واحدها نازك است ، ايجاد سر و صدا خارج از عرف در هر زماني كه باشد در مجتمع ممنوع است .

از نگهداري دوچرخه ، كفش ، لوازم و اثاثيه اضافي در پشت درب واحدها و مشاعات جداً خودداري فرمائيد و در صورت مشاهده جمع آوري خواهد شد .

دوچرخه ها را انباري اختصاصي واحد پارك نمائيد .

نگهداري حيوانات و پرندگان اهلي و غير اهلي در مجتمع ممنوع مي باشد .

لطفاً از نگهداري مواد آتش زا مانند بنزين و غيره در واحدها و انباري ها خودداري فرمائيد .

از گذاشتن گلدان يا اشياء مختلف در لبه كنار پنجره و تراس واحدها جداً خودداري فرمائيد چون ممكن است با بادهاي شديد حادثه آفرين باشد

جهت جلوگيري از كثيف شدن ديوارهاي پاركينگها لطفاً ماشين هاي خود را با سر پارك نمائيد .

لطفاً از پرتاب كردن يا ريختن هر گونه شيئي به محوطه مجتمع و سفره تكاني به خارج از پنجره يا بالكن واحدها و انداختن ته سيگار در حياط خلوت مجتمع خودداري شود .

رعايت شئونات اسلامي و توجه به فرهنگ غني و ملي در بخشهاي مشترك و مشاعات مجتمع الزامي است و در مكانهاي عمومي مجتمع با پوشش مناسب تردد فرمائيد.

لطفاً شارژ ماهانه واحد ها را به موقع و حداكثر تا پانزدهم هر ماه پرداخت نمائيد تا اشكالي در پرداخت هزينه هاي جاري مجتمع بوجود نيايد و در صورت دير پرداخت كردن شارژ تا دو ماه 20% مازاد ديركرد تعلق خواهد گرفت .

مالك و استفاده كننده هر واحد خود مسئول پرداخت هزينه هاي متفرقه مانند هزينه هاي سرمايه اي و غيره مي باشند ( در صورتيكه مستاجر ساكن واحد باشد مستأجر بايد هزينه را به مجتمع پرداخت كند و سپس با مالك تسويه حساب نمايد)

در مصرف آب و برق و گاز دقت شود تا از مصرف بي رويه جلوگيري شود .

درب آسانسور بايد به درستي بسته شود تا سيستم آسانسورها بكار خود ادامه دهد و آسانسورها را در طبقات معطل نكنيد تا طبقات ديگر بتوانند از آن استفاده نمايند.

به هنگام خريد و فروش ، رهن و اجاره يا تمديد قرارداد و هرگونه جابه جايي 24 ساعت قبل هماهنگي لازم با مديريت مجتمع بعمل آورده و تسويه حساب كامل انجام شود و پس از تائيد مديريت مجتمع برگ مجوز ورود يا خروج دريافت نمائيد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *